آیا خرید و فروش حواله خودرو قانونی است؟

آیا خرید و فروش حواله خودرو قانونی است؟

آیا خرید و فروش حواله خودرو قانونی است؟ این موضوع راباهم بررسی خواهیم کرد و بهترین گزینه برای خرید و فروش حواله به شما معرفی خواهیم کرد.

آیا خرید و فروش حواله خودرو قانونی است؟ اگر بخواهیم در مورد خرید و فروش حواله خودرو با شما صحبت کنیم باید ابتدای این موضوع بدانید که در کل دو نوع حواله خودرو داریم که در ادامه هر دو را معرفی و توضیح خواهیم داد با ما همراه باشید.

حواله خودرو قابل صلح چیست؟

همان طور که از اسم این نوع حواله مشخص است این نوع حواله با رعایت قوانین حواله خودرو می توانید به خرید و فروش بپردازید. در این روش خرید ، خریدار بعد از دریافت حواله، به هر دلیلی اگر به حواله خودرو احتیاج نداشته باشد، می تواند قبل از تحویل، مالکیت خودرو را به شخص دیگری منتقل کند تا آن شخص حواله را دریافت کند.

حواله خودرو غیر قابل صلح چیست؟

این نوع معامله دارای ریسک بسیار بالایی بوده، حتی دادن چک ضمانتی هم از ریسک انجام معامله نمی کاهد و شما باید شخصی معتبر حداقل ۲نفرمورد قبول هردوطرف را بعنوان شهود در یک قرارداد عادی بگنجانید و همچنین گرفتن ضمانتی معتبر مانند چک به اندازه مبلغ توافق شده میتواند از ریسک این نوع معامله بکاهد. البته ریسک این معامله بیشتر متوجه خریدار خواهد بود.

آیا خرید و فروش حواله خودرو قانونی است؟

در صورتی که مجبور به خرید چنین خودرویی باشید حتما از فروشنده چک تضیمنی برای معامله دریافت نمایید و قرارداد مزبور توسط دونفر شاهد امضا گردد تا از زیان احتمال مصون بمانید. در این مقاله به مضووع پرداختیم که آیا خرید و فروش حواله خودرو قانونی است؟ راه های قانونی و غیر قانونی این موضوع را برای شما تفکیک کردیم اکنون انتخاب باشماست.

 

اگر میخواهید با اطمینان خاطر خرید و فروش انواع حواله های خودرو مثل حواله فونیکس، حواله بهمن موتور و … بپردزاید می توانید از طریق سایت حوتاله با ما این کار را کاملا قانونی و مطمئن انجام دهید، برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران حواله با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در این مقاله می‌خوانید: